Znaleźli poszukiwane auto i jego kierowcę
fot.: KPP Oświęcim
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Znaleźli poszukiwane auto i jego kierowcę

Mężczyzna potrącił pieszą, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 50-letniego mieszkańca Brzeszcz.Do wypadku doszło w niedzielę (12.11.2023r.) tuż przed godziną 7.00 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Potrącona została przechodząca przez przejście dla pieszych 48-letnia mieszkanka Oświęcimia. Kierowca odjechał nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

Policjanci dokonali analizy monitoringu. Na tej podstawie wytypowali, że sprawca potrącenia poruszał się samochodem marki Opel Corsa. W wyniku przeprowadzonej analizy kolejnych nagrań z monitoringu z kamer miejskich, prowadzonej wspólnie z oświęcimskimi strażnikami miejskimi, ustalone zostały numery rejestracyjne pojazdu. Jego właścicielem okazał się 50-letni mieszkaniec Brzeszcz.

Wczoraj (17.11.2023) po południu mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono również opla, którym kierował w chwili zdarzenia. Pojazd posiadał uszkodzoną przednią część karoserii – informuje rzeczniczka oświęcimskiej komendy Małgorzata Jurecka.

Na podstawie zebranych dowodów 50-latkowi policjanci przedstawili zarzut spowodowania wypadku drogowego i nie udzielenia pomocy pokrzywdzonej.
.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: