Zaśnięcie i zasłabnięcie przyczyną dwóch dzwonów
Fot. KPP Oświęcim
Beata SteklaBeata Stekla

Zaśnięcie i zasłabnięcie przyczyną dwóch dzwonów

Do zdarzeń doszło dzisiaj wieczorem. W obu brały udział dzieci.Pierwsza kraksa miała miejsce około 18:00 na ulicy Bielskiej w Bulowicach. 26-latek kierujący nissanem zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok opla kierowanego przez 26-latkę. Na koniec opel dachował w przydrożnym rowie.

Tym ostatnim samochodem jechała jeszcze dwójka dzieci w wieku 8 i 10 lat. Ani im, ani kierującej nic poważniejszego się nie stało. Podobnie jak kierowcy nissana.

Policjanci ustalili, że mężczyzna choruje na cukrzycę, co mogło stanowić przyczynę zasłabnięcia. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej liczby punktów karnych. Wystąpią też do starosty o skierowanie 26-latka na ponowne badania lekarskie.
 
Pół godziny później służby interweniowały w Głębowicach na ulicy Oświęcimskiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 59-latka zasnęła za kierownicą suzuki, zjechała na przeciwległy pas ruchu i bocznie zderzyła się z oplem kierowanym przez kobietę wiozącą dwoje dzieci w wieku 2 i 5 lat.

Żadna z kierujących nie doznała obrażeń, dzieci podobnie. Sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: