Zapowiada się ogniście i z przytupem!
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Zapowiada się ogniście i z przytupem!

Ogniste widowisko to jeden z elementów wielkiego otwarcia 29. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, który za tydzień rozpocznie się w Bielsku-Białej.Festiwal odbywa się w stolicy Podbeskidzia co dwa lata, począwszy od 1966 roku. Gospodarzem i organizatorem jest niezmiennie Teatr Lalek Banialuka. Poprzednią edycję, która miała odbyć się w 2020 roku odwołano ze względu na pandemię. Powrót wielkiego święta sztuki lalkarskiej tym bardziej więc cieszy.

Wydarzenie rozpocznie się 21 maja o 16.00 na placu Bolka i Lolka przed Sferą od pokazu ognia w wykonaniu Teatru Światła i koncertu grupy Walimy w Kocioł. Potem festiwalowa parada przejdzie pod ratusz, gdzie prezydent przekaże lalkarzom miasto we władanie. 

O 18.00 oficjalne otwarcie festiwalu - na Dużej Scenie Banialuki - oraz spektakl "Smoki". O 20.30 kolejny pokaz ognia (plac pod Sferą 2), a o 20.00 ponowny koncert Walimy w Kocioł (Rynek). O 21.00 na placu Chrobrego zacznie się spektakl plenerowy. Będzie to "Eurydyka" w wykonaniu Teatru Biuro Podroży. 

O tym co będzie się działo w dniu otwarcia opowiedział nam ze szczegółami Jacek Popławski - dyrektor Banialuki. Posłuchaj

Wydarzenie potrwa do 25 maja. Festiwal ma formułę konkursu. W tegorocznej edycji biorą udział teatry z Belgii, Czech, Danii, Francji, Węgier i Polski. Obok konkursowych i pozakonkursowych spektakli festiwal oferuje także różnorodne warsztaty. Dokładny program imprezy znajdziesz TUTAJ

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: