Z łóżka trafił prosto do więzienia
Fot. archiwum
Beata SteklaBeata Stekla

Z łóżka trafił prosto do więzienia

Wydano za nim sześć listów gończych, podczas gdy on mieszkał sobie spokojnie w Andrychowie.29-latek z gminy Andrychów ukrywał się od 2018 roku. Kres temu położyli jednak policjanci z komisariatu w Andrychowie ustalając, że mężczyzna od jakiegoś czasu mieszka w wynajętym domu w tej miejscowości. Złożyli mu więc wizytę. Był poranek, zatem zastali go w pościeli. 27-latek był bardzo zaskoczony obecnością policjantów w swoim domu. 

- Bezpośrednio z ciepłego łóżka poszukiwany został przewieziony do Zakładu Karnego w Wadowicach, gdzie będzie odbywał kary pozbawienia wolności i zaczeka na wykonanie czynności procesowych z jego udziałem w pozostałych sprawach - relacjonuje Agnieszka Petek, rzeczniczka wadowickiej policji.

27-latek ma na koncie przestępstwa określone w Kodeksie Karnym, w artykułach 158 § 1, 193, 209 § 1a oraz 286 § 1.

Art. 158 § 1: "Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Art.193: "Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Art. 209 § 1a: "Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 (obowiązek alimentacyjny - przyp. red.) naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Art. 286 § 1: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania."


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: