Wystartowali o 15.00 i nadal lecą
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Wystartowali o 15.00 i nadal lecą

GKS Czarni Jaworze obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. W jaworzańskim amfiteatrze trwa impreza urodzinowa.Klub powstał w 2003 roku i jak mówi jego prezes, Rafał Stronczyński, wyewoluował z drużyny Samarytanin Bielsko-Biała. Posłuchaj

|
Obecnie GKS liczy dwie sekcje: piłkę nożną i dziewczęcą siatkówkę, daje to łącznie dziesięć drużyn i około 250 zawodników i zawodniczek. Siedziba klubu to obiekt przy ulicy Koralowej.

- Byłam przy reaktywacji klubu. Myślę, że to, co teraz robią, to ile serca wkładają w swoją pracę zasługuje, aby wspierać ich i myśleć o nich ciepło - powiedziała nam wójt Anna Skotnicka-Nędzka. Posłuchaj

To właśnie gospodarz gminy otworzyła urodzinowy piknik w amfiteatrze. Posłuchaj

Zaczęło się oficjalnie, od uhonorowania uczestników porannego turnieju oldbojów. Potem wręczone zostały odznaczenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej zasłużonym działaczom klubu. Teraz trwa występ Krzysztofa Hanke. O 18.30 rozpocznie się prezentacja drużyn i zarządu. O 20.00 na scenę wyjdą "Baciary", a po ich koncercie rozpocznie się dyskoteka. 

W amfiteatrze można kupić cegiełki o wartości 20, 50 i 100 złotych. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe klubu. Cegiełki biorą w losowaniu cennych nagród. Pierwsze losowanie już za nami, drugie zaczyna się o 19.00.

Odwiedzając piknik w amfiteatrze koniecznie zajrzyjcie na kiermasz ciast dla 4,5-letniego Filipka z Jaworza. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, a dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację. Czarni Jaworze także podarują mu część swojego dochodu z imprezy.

Lądowanie imprezowego samolotu planowane jest na godzinę 1.00.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: