Wciąż szukają kęczanki
Fot. KPP Oświęcim
Beata SteklaBeata Stekla

Wciąż szukają kęczanki

Od ośmiu dni trwają poszukiwania zaginionej 41-latki z Kęt, Kseni Wysogląd. W sobotę w działania służb włączono policyjny helikopter „Sokół” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.Załoga maszyny, wraz z policjantem z Kęt, sprawdzała rozległe tereny gminy Kęty oraz brzegi Soły, aż do jej ujścia do Wisły. Następnie sprawdzono tereny górskie leżące na obszarze województwa śląskiego, w tym góry Żar, Kocierz i Palenicę, gdzie zaginiona lubiła wędrować.

W działaniach poszukiwawczych wykorzystano także psy szkolone pod kątem poszukiwania ludzi oraz będące w posiadaniu straży pożarnej dron i quady. Dodatkowo policjanci sprawdzają nagrania monitoringu miejskiego. - Do tej pory nie natrafiono jednak na żaden ślad mogący pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej - mówi Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.

Policjantów w ich działaniach wspierają nie tylko strażacy (zawodowi i ochotnicy), ale również strażnicy miejscy. 

- Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu zaginionej o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach pod numer telefonu 47/832 65 00 lub z najbliższą jednostką policji, numer 112 - dodaje rzeczniczka.  

Przypomnijmy. Zaginiona wyszła ze swojego mieszkania na Osiedlu Sikorskiego 13 lutego. Od tej pory nie jest znane miejsce jej pobytu. Kobieta nie skontaktowała się ze swoim mężem, ani z rodziną.
 
Rysopis zaginionej: 167 cm wzrostu, średnia budowa ciała, niebieskie oczy i blond włosy.

Ubiór: czarna górska kurtka, czarne getry, czarne górskie kozaki.

 

 Zobacz inne wiadomości tego autora: