W sumie 3,5 mln złotych
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

W sumie 3,5 mln złotych

Radni w Bielsku-Białej będą decydować o przyznaniu dotacji do remontów konserwatorskich na ten rok.Jutro (22.02) w Bielsku-Białej sesja miejska. Radni będą decydować o przyznaniu dotacji do remontów konserwatorskich dla 13 obiektów. 6 z nich wpisanych jest do rejestru zabytków, pozostałe znajdują się w gminnej ewidencji. Podział kosztów wygląda tak, że 50% stanowić będzie dotacja, drugie tyle podmioty dołożą ze swoich budżetów. POSŁUCHAJ.

- Prace remontowe będą polegały na zatrzymaniu procesu degradacji, będzie to też proces rewitalizacji tych budynków. Łączna kwota dotacji to 3 mln 471 tys. zł i kwota ta została zabezpieczona w budżecie miasta na 2024 rok - mówiła na naszej antenie Dorota Piegzik-Izydorczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. 

O środki z tej puli wnioskowały w sumie 24 podmioty.

Na liście obiektów, które mają przejść remont konserwatorski z udziałem gminnych środków jest m.in. kościół pw. Opatrzności Bożej, gdzie konieczne są prace przy wieżach świątyni. Wnioskowano także o środki na remonty elewacji budynków przy ul. 1 Maja 15 oraz kamienicy przy ul. 3 Maja 1a. 

Każdego roku gmina Bielsko-Biała przeznacza środki budżetowe na dotacje do remontów zabytków oraz przeprowadza remonty konserwatorskie w obiektach ze swojego zasobu. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: