Uciekał przed policją - miał sporo na sumieniu
Fot. KPP w Cieszynie
Magda MarchińskaMagda Marchińska

Uciekał przed policją - miał sporo na sumieniu

Kilkunastokilometrowa ucieczka kradzionym samochodem to tylko część z długiej listy "osiągnięć", jakimi może pochwalić się 26-latek zatrzymany po policyjnym pościgu.
Wszystko działo się w sobotę na terenie Ustronia. Policjanci zauważyli osobowe volvo, które miało zamocowane tablice rejestracyjne skradzione dwie godziny wcześniej na terenie miasta. Policjanci próbowali zatrzymać kierującego, ale ten zaczął uciekać z prędkością przekraczającą miejscami 180 km na godzinę. Do pościgu dołączyły kolejne patrole. Po szaleńczej jeździe na wysokości Świętoszówki, uciekinier nie opanował samochodu i zjeżdżając z drogi ekspresowej, uderzył w bariery. Sprawca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został zatrzymany. 
 
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 26-latek ukradł samochód tydzień wcześniej w Bielsku-Białej i założył na niego kradzione tablice z innego pojazdu. Okazało się również, że kierowca jest pod wpływem środków odurzających. Pobrano od niego krew do dalszych badań. Ponadto mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 
 
Za liczne wykroczenia w ruchu drogowym 26-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych; za pozostałe przestępstwa może on trafić do więzienia nawet na 5 lat. 
 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: