Tutaj znajdą schronienie nawet w środku nocy
fot.: Starostwo Powiatowe w Cieszynie
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Tutaj znajdą schronienie nawet w środku nocy

W Pogórzu, w gminie Skoczów, otwarto Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.Placówka jest w stanie zapewnić bezpieczne schronienie i opiekę 18 osobom. Dach nad głową znajdą tutaj kobiety z dziećmi, kóre musiały opuścić swoje domy ze względu na przemoc jaką w nim doświadczyły.

Placówkę zlokalizowano na terenie Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu. Koszt jej powstania to około 2,5 mln zł (z tego 1,5 mln to pieniądze z budżetu państwa). Dom dla matek z dziećmi w Pogórzu uroczyście otwarli: wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Myślę, że wszystkie osoby, które kiedykolwiek zetknęły się z sytuacjami związanymi z przemocą w rodzinie, doskonale wiedzą jak ważne jest, aby np. w środku nocy, kiedy osoba znalazła się w nagłej potrzebie uzyskania pomocy, znalazła natychmiast bezpieczne schronienie. Właśnie, głównie takim sytuacjom będzie służył nasz ośrodek, zapewniając opiekę w tym pierwszym, często bardzo najbardziej nerwowym i niepewnym czasie, gdy osoba w wyniku różnych sytuacji rodzinnych została zmuszona do szukania pomocy w takim ośrodku jak nasz - mówił w trakcie otwarcia starosta.

Powiat cieszyński powierzył prowadzenie ośrodka Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej "Być Razem". 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: