To miejsce świeci pustkami. Co jest z nim nie tak?
Agnieszka DąbrowskaAgnieszka Dąbrowska

To miejsce świeci pustkami. Co jest z nim nie tak?

To miejsce świeci pustkami, choć ma ogromny potencjał. Turyści są, ale tuż obok campingu „Olza” przy cieszyńskiej alei Łyska. Mnóstwo ludzi przyjeżdża tam by pospacerować, a jednak zmodernizowany kilka lat temu obiekt omijają szerokim łukiem.Idealne miejsce na wypoczynek, a jednak świeci pustkami. Turyści chętnie przyjeżdżają do Cieszyna, by pospacerować wzdłuż Olzy, a jednak camping przy alei Łyska omijają. Włodarze miasta głowią się nad powodami. Ich zdaniem obiekt ma nieodpowiednich gospodarzy. Od ubiegłego roku to Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Posłuchajcie!
 
-Potrzebujemy takiego pasjonata, który na campingu w Cieszynie chciałby zarobić pieniądze - mówi burmistrz Gabriela Staszkiewicz.

A to - jej zdaniem - przyniesie korzyści także dla miasta. Na razie chce postawić na promocję tego obiektu. Planuje, na przykład przeniesienie tam zlotów food trucków. Na razie dobra informacja jest taka, że po spacerze będzie gdzie się posilić, bo znalazł się najemca restauracji. W tym miesiącu mają ruszyć także kajaki.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: