To będzie rewolucja na drodze do granicy
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

To będzie rewolucja na drodze do granicy

Droga Wojewódzka 945, a więc trasa prowadząca z Żywca do granicy ze Słowacją, zostanie przebudowana. Zapewne nieprędko, bowiem na przygotowanie samej koncepcji, przewidziano 2 lata.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poszukuje wykonawcy do opracowania koncepcji przyszłej przebudowy tej drogi, poinformował rynekinfrastruktury.pl.  Opracowanie ma dotyczyć odcinka o długości 24 km.
Firma projektowa będzie musiała także uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przyszłej inwestycji tak, by możliwe było zlecenie prac w trybie „projektuj i buduj”. Sprawa dotyczy odcinka od skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z ulicą Handlową w Żywcu do granicy państwa. Co ciekawe, ZDW już teraz określa stan nawierzchni tej drogi jako zły a nawet krytyczny. Zakres prac jest ogromny, łącznie z poszerzeniem jezdni do 7 metrów na całej długości i zwiększeniem jej nośności, budową nowych mostów na Młynówce i Koszarawie. Mają też powstać dwa nowe jednoprzęsłowe mosty w Jeleśni. Planowana jest budowa nowej przeprawy w Krzyżowej i Korbielowie oraz remont dwóch przepraw w Korbielowie nad potokiem Buczynka i potokiem Glinny.
Co ważne, spora część dróg lokalnych dowiązanych do 945, m.in. w Jeleśni, jest bardzo wąska, dlatego projektanci przeanalizują możliwość ograniczenia dostępności tych dróg do drogi wojewódzkiej.  
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: