Ten słodziak trafił do ośrodka!
Magda FritzMagda Fritz

Ten słodziak trafił do ośrodka!

Swój ogród przy domu zamienili na pomieszczenia dla zwierząt, a wcześniej oboje ukończyli kierunek: technik weterynarii.Małżeństwo z Bielska-Białej od 5 lat pomaga dzikim zwierzętom. Agnieszka i Sławomir Łyczko nadal prowadzą ośrodek „Mysikrólik” jako wolontariusze, nie dostają na jego funkcjonowanie żadnych pieniędzy.

Ostatnio o ich pasji pisała w mediach społecznościowych Martyna Wojciechowska, znana podróżniczka i dziennikarka; dostali nagrodę specjalną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. „To daje nam wiatr w żagle, prawdą jednak jest że coraz trudniej tak działać"- mówi Sławomir Łyczko. Ośrodek rozrasta się, Sławek rok temu zrezygnował z pracy, żeby się nim zająć. Obecnie "Mysikrólik" rozmawia z przedstawicielami bielskich władz o ewentualnej współpracy. Posłuchajcie. 

O tym, że taka działalność jest potrzebna pokazuje liczba telefonów z prośbą o interwencję, czy liczba mieszkańców ośrodka. Obecnie przy ul. Admiralskiej przebywa sporo młodych ptaków oraz małe jenot, borsuk i sarna.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: