Takiego prezentu się nie spodziewali
Fot. OSP Kęty
Robert FraśRobert Fraś

Takiego prezentu się nie spodziewali

Strażacy ochotnicy z Kęt otrzymają wyjątkowy prezent na przypadający w tym roku jubileusz 150-lecia – ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z podstawowym wyposażeniem oraz sprzętem ratowniczym.
Zakupy będą możliwe dzięki projektowi „Zarządzanie kryzysowe bez granic”, realizowanemu przez Urząd Gminy w Kętach wspólnie z miastem partnerskim Turzovka ze Słowacji. Ochotnicy z Kęt otrzymają oprócz samochodu m.in. bioradar, geofon, drony i kamery wziernikowe. Mówi Jan Wołoszyn, prezes OSP Kęty. Posłuchaj
Strażacy z Kęt od wielu lat starali się o pozyskanie ciężkiego samochodu. - Ten wóz ma być autem miejskim. Będzie miał duży zbiornik na wodę, to ma duże znaczenie podczas akcji – dodaje Jan Wołoszyn.
Strażacy i ratownicy z Kęt i Turzovki będą także podnosić swoje umiejętności podczas szkoleń, ćwiczeń taktyczno-operacyjnych, zawodów oraz specjalistycznych konferencji, poświęconych tematowi zagrożeń środowiskowych. Dodatkowo podpisane zostaną stosowne umowy, dotyczące współdziałania polskich i słowackich służb ratowniczych. 
Sprzęt ma trafić do OSP w Kętach pod koniec sierpnia. Łącznie strażacy z Kęt i Turzovki otrzymają z projektu prawie 770 tysięcy euro.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: