Świetny występ w Luksemburgu
Magda FritzMagda Fritz

Świetny występ w Luksemburgu

Zawodniczki bielskiego klubu na podium zawodów w Luksemburgu! Natalia Polaczek i Maja Ostrowicka ze Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej i Sportu "Pasja" zajęły 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych: 10-letnia Natalia w układzie z obręczą, a 7-letnia Maja w układzie taneczno- akrobatycznym. Bielski klub, jedyny na tych zawodach z Polski, reprezentowały 3 dziewczynki, także Wiktoria Burejza. Bielszczanki wzięły udział w luksemburskim turnieju po raz pierwszy. "To były duże międzynarodowe zawody, w których rywalizowały przedstawicielki 12 krajów, m.in. Rosji i Niemiec, więc obsada była mocna"- mówi ich trenerka Tatiana Góra.
Zawodniczki, które mają licencję pozwalającą na starty w zawodach trenują 5 razy w tygodniu. Natalia przyznaje, że każdy start, to sporo nerwów, które trzeba opanować. Dziewczynka trenuje od 5 lat, bo jak mówi kocha gimnastykę artystyczną. Rodzice mówią, że realizacja pasji dzieci nie byłaby możliwa bez ich wsparcia. Wymaga od dorosłych poświęcenia czasu i środków- na dojazdy na treningi i zawody. Mówią mamy: Magdalena Ostrowicka i Magdalena Polaczek. Posłuchajcie.
Zawodniczki Pasji trenują w sali gimnastycznej gimnazjum nr 15 w Wapienicy. 12 września klub będzie robił nabór. Gimnastykę artystyczną mogą trenować dziewczynki od 4 roku życia, zajęcia maja 2 razy w tygodniu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: