Strażacy zebrali najwięcej głosów
fot.: OSP Cieszyn-Mnisztwo
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Strażacy zebrali najwięcej głosów

Strażacy z pierwszym miejscem! Projekt zgłoszony przez OSP Cieszyn-Mnisztwo zdobył najwięcej głosów oddanych na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. O wynikach tegorocznego budżetu obywatelskiego Cieszyna jeszcze nie informowaliśmy. Nadrabiamy zaległości!Dziękujemy wszystkim za wsparcie i oddanie głosu w budżecie obywatelskim w Cieszynie na nasz projekt numer 3: "Bliscy Sąsiedzi - miejsce spotkań mieszkańców Mnisztwa".
Dzięki Wam udało się zająć 1 miejsce osiągając aż 1200 głosów, co stanowi ponad połowę wszystkich oddanych głosów przez mieszkańców Miasta Cieszyn – cieszą się strażacy z OSP-Mnisztwo.  
 
Dzięki oddanym przez mieszkańców głosom, strażacy -jak zapowiadają - stworzą magiczne miejsce, w którym każdy będzie mógł miło spędzić czas. 
Owo magiczne miejsce zorganizowane zostanie w ogrodzie strażackim przy remizie znajdującej się przy ul. Hallera. Tak strażacy z OSP Cieszyn-Mnisztwo opisują projekt, który ma zostać zrealizowany:
 
Naszym marzeniem jest stworzyć przyjazne rodzinom miejsce do integracji sąsiedzkiej przy remizie OSP na Mnisztwie. Chcielibyśmy, aby w tym miejscu pojawiła się mała architektura umożliwiająca wspólne spędzanie czasu mieszkańcom o dowolnej porze dnia i roku. Nasza wizja zakłada zbudowanie wiat, całorocznych stołów i ław, kontenera sanitarnego i oświetlenia. 
 
Strażacy chcą, by zbudowane zostały dwie wiaty, w tym jedna grillowa, całoroczne stoły i ławy, a także kontener sanitarny, oświetlenie oraz monitoring. Z tak zagospodarowanego ogrodu będą mogli korzystać nie tylko strażacy, ale też organizujące różne imprezy: Koło Gospodyń Wiejskich, Macierz Ziemi Cieszyńskiej czy Przedszkole nr 7.
 
Dodajmy, że z pieniędzy budżetu obywatelskiego Cieszyna (to 480 tys. zł) będą realizowane jeszcze trzy inne projekty:  
- Renowacja zabytkowych figur świętych Antoniego oraz Floriana dzieł Antoniego Stanettiego w Parku Pokoju w Cieszynie  (projekt nr 12.) - 512 głosów;
- Bezpieczne przejście dla Cieszyniaków (projekt nr 8.) - 192 głosów;
-  Gdzie bobry, tam pstrąg z grilla dobry  (projekt nr 6.) - 154 głosów,
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: