Staż, praktyki, oferty zatrudnienia. Wszystko w jednym miejscu
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Staż, praktyki, oferty zatrudnienia. Wszystko w jednym miejscu

W Uniwersytecie Bielsko-Bialskim odbyła się 29. edycja targów pracy (wcześniej w ATH).32 pracodawców z Bielska-Białej i regionu, a także z Katowic i Małopolski - prezentowało dzisiaj oferty stażu, praktyk i zatrudnienia. To w ramach targów pracy, które odbyły się w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. 

- Zależy nam na tym, żeby pracodawcy przedstawiali swoją ofertę, bo po pierwsze: studenci mogą zrealizować praktyki, na których nam bardzo zależy, a po drugie: mogą wybierać [w ofertach pracy - red.] [...]. Jeśli [student] skorzysta z tego wyboru, może bardzo ładnie wejść na rynek pracy - komentował dr hab. inż. Tomasz Knefel, prof. UBB - prorektor ds. studenckich i kształcenia.
 
- Targi organizujemy dla naszych studentów, absolwentów i osób z terenu Bielska-Białej oraz okolic. Są odpowiedzią na potrzeby rynku. Dlatego, że zainteresowanie i potrzeby planów rekrutacyjnych są naprawdę duże - mówiła z kolei Izabela Konior, kierownik Biura Karier w UBB. POSŁUCHAJ.
 
W ramach targów wydany został "informator", w którym każdy z pracodawców opublikował plany rekrutacyjne. Poza tym uczelnia ma wdrożone narzędzie, gdzie w skali miesiąca pojawia się od kilkudziesięciu do kilkuset ofert zatrudnienia. Do znalezienia na ubb.jobteaser.com.
 
Przy stoisku biura karier był także Mateusz Gacek, ambasador karier Unii Europejskiej. POSŁUCHAJ.
 
- CV musi mieć merytoryczną podkładkę. Musi mieć informacje o umiejętnościach, doświadczeniu, wykształceniu. Muszą to być konkrety, najlepiej ze wskaźnikami, czyli liczbami, które wskazują na to jak efektywni jesteśmy - to wskazówki Anny Rduch, doradcy zawodowego. Czy sprawdzają się szablony internetowe? - Nie, absolutnie nie. Tutaj radzę, by wybrać plik tekstowy i samodzielnie "wklepać" informacje - dodaje ekspertka. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: