Rozpoczęła się rozbudowa szkoły
fot.: UM Czechowice-Dziedzice
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Rozpoczęła się rozbudowa szkoły

W przyszłym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach będą uczyć się w bardziej komfortowych warunkach. Ruszyła rozbudowa szkoły na Lipowcu. Pierwszy etap prac polegał na podłączeniu kanalizacji sanitarnej istniejącego budynku do sieci gminnej. Przedsięwzięcie było – jak informuje urząd miejski - dosyć skomplikowane  i wymagało wybudowania nowego przyłącza, przeróbek wewnątrz budynku szkoły oraz likwidacji niepotrzebnych już zbiorników.

Równocześnie wykonano odprowadzenie wody deszczowej, a także zlikwidowano stary, nieczynny zsyp opału, usytuowany w wewnętrznej drodze dojazdowej. Wybetonowano także filary pod przewiązkę między nowym a starym budynkiem szkolnym.
 
Pod koniec maja wykonawca rozpoczął wykopy pod fundamenty nowego budynku. W czerwcu, po wylaniu fundamentów, wykonawca przystąpi do prac murarskich.
 
W nowym, trzykondygnacyjnym skrzydle szkoły, które zostanie połączone ze starym budynkiem przewiązką na wysokości pierwszego piętra, powstanie sześć sal lekcyjnych, dwa węzły sanitarne i ciągi komunikacji wewnętrznej. Wszystkie przestrzenie w nowym budynku zostaną w pełni wyposażone.
Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie nowy plac zabaw oraz zostanie wymienione oświetlenie w starym budynku na oświetlenie LED.
 
Koszt wykonania inwestycji wynosi prawie 5 mln zł. Rozbudowa szkoły jest współfinansowana z funduszy Polskiego Ładu.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: