Remontowana jest droga, kilkaset metrów dalej powstanie zbiornik
fot. Miejski Zarząd Dróg w B-B
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Remontowana jest droga, kilkaset metrów dalej powstanie zbiornik

Bielsko-Biała: trwa remont ul. Warszawskiej i modernizacja ul. Łowieckiej.Zaczynając od drugiej z wymienionych inwestycji drogowych, to pierwszym etapie remontu Łowieckiej prowadzone są roboty związane z budową nowej infrastruktury podziemnej. Dla rowerzystów powstanie dodatkowe połączenie z już istniejącą ścieżką na Dębowiec.

- Kilkaset metrów dalej od tej drogi, musi powstać zbiornik retencyjny, zlokalizowany wzdłuż potoku Wapienickiego, aby odebrać wodę z ul. Łowieckiej. To się pięknie łączy [inwestycja - red.] w ten ciąg ulic Dębowiec i ścieżki rowerowej aż do lotniska. W tej pętli powstanie kawał terenu rekreacyjnego dla pieszych i rowerzystów [...]. Była to oczekiwana inwestycja - mówił nam Jarosław Klimaszewski, prezydent miasta. 

Planowo do końca roku ma potrwać remont ul. Warszawskiej. Celowo używamy sformułowania "planowo", bo przy realizacji zadań drogowych może to wyglądać różnie. Warszawska remontowana jest przy ciągłym utrzymaniu ruchu. Wartość zadania sięga 8 mln złotych, ponad połowę kwoty stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej. Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: