Rekordowa pula
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Rekordowa pula

"Nie rób łaski - noś odblaski". Taką rymowanką uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Bielsku-Białej przekonują do noszenia opasek, które poprawiają widoczność na drodze.Rekordowa pula odblasków trafi do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Bielska-Białej. Po interpelacji trzech radnych - i przy sponsoringu prywatnych firm - miasto przekaże 25 tys. odblasków. Jak mówił nam prezydent Jarosław Klimaszewski, część przekazana zostanie również seniorom (5 tys.). Wśród tej grupy opaski dystrybuowane będą poprzez kluby seniora. Posłuchaj.

Przekazanie tak dużej puli odblasków to efekt interpelacji złożonej przez trzech radnych. - Opublikowaliśmy odpowiedź [na interpelację - red.] prezydenta na Facebooku, i na drugi dzień mieliśmy z kolegą radnym Romanem Matyją i Maksymilianem Prygą kilka telefonów od sponsorów, że oni chcą to wszystko ufundować dla nas. Za to wielkie brawa dla nich - objaśniał Karol Markowski, trzeci z radnych, który wnioskował o przekazanie odblasków. 

Takich akcji nigdy dość, co pokazują ostatnie statystki z dróg miasta i powiatu bielskiego. Od nowego roku wzrosła liczba zdarzeń z udziałem pieszych. Kom. Krzysztof Stankiewicz (szef Wydziału Ruchu Drogowego) dodaje, że taka akcja jest edukacją wielotorową, bo dzieci przyjdą do domu i będą o bezpieczeństwie opowiadały rodzicom. Dzięki odblaskom zwiększa się nasza widoczność na drodze, co automatycznie przekłada się na wyższy stopień bezpieczeństwa. Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: