Pytacie: dlaczego kontrolerzy nie noszą już żółtych kamizelek?
Radio BIELSKO
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Pytacie: dlaczego kontrolerzy nie noszą już żółtych kamizelek?

To temat z Bielska-Białej i tutejszej Strefy Płatnego Parkowania.Zadawaliście nam pytania: dlaczego osoby kontrolujące w Bielsku-Białej Strefę Płatnego Parkowania nie noszą już charakterystycznych, żółtych kamizelek? Nas też to zastanawia, dlatego zapytaliśmy o to prezydenta miasta. Jak wyjaśnił Jarosław Klimaszewski, zmieniła się specyfika pracy tych osób, od postawienia parkomatów nie pobierają już opłat za postój, a kontrolują czy taka opłata została wniesiona. Okres przejściowy trwał 10 miesięcy, dlatego teraz kontrolerzy "chodzą po cywilnemu".

- W tej chwili to już nie są inkasenci tylko kontrolerzy. Po wprowadzeniu tego systemu parkowania w naszym mieście [w oparciu o parkomaty - red.] przez 10 miesięcy nosili kamizelki, ponieważ też ich zadaniem było wyjaśnianie sposobu działania: jak zapłacić za postój? Żeby byli łatwo identyfikowalni - tłumaczył nam prezydent miasta. Posłuchaj

System płatności w parkomatach działa od września ubiegłego roku. Najwygodniejszą formą uregulowania należności jest skorzystanie z aplikacji, za jej pomocą można bez problemu zdalnie przedłużyć wykupiony czas za postój. Przypominamy, że jeśli ktoś spóźni się z odjazdem w stosunku do wykupionego czasu za parkowanie - lub w ogóle tego nie zrobi - będzie musiał wnieść tzw. opłatę dodatkową w wysokości 50 zł.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: