Przełamują bariery
foto, wideo: Daniel Kawka
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Przełamują bariery

Odbył się pierwszy trening drużyny w blind footballu. Niewidzialni Bielsko-Biała trenowali na Orliku przy ul. Piastowskiej.Blind football to odmiana halowej piłki nożnej dla osób niewidomych i niedowidzących. Boisko, na którym rozgrywane jest spotkanie, jest mniejsze niż tradycyjne. Gracze mają oczy zasłonięte opaską lub goglami, a osobą widzącą jest jedynie bramkarz. W piłce umieszczony jest dzwoneczek, co pozwala ją zlokalizować. 

O poprowadzenie pierwszego treningu Niewidzialnych Bielsko-Biała poproszony został Daniel Kawka, niegdyś szkoleniowiec Kuloodpornych. - Mamy nadzieję, że uda się tę inicjatywę nagłośnić. Zawodnicy chcieliby się spotkać na kolejnym treningu za około miesiąc [...]. Odezwać się do szkół dla dzieciaków niedowidzących i niewidomych, zaprosić ich na zajęcia sportowe z elementami piłki nożnej - opowiadał Daniel Kawka. Nasz rozmówca dodał, że dzięki pomocy miasta zawodnicy mają dostęp do Orlika i infrastruktury. Posłuchaj.

Blind football to dyscyplina paraolimpijska, która w naszym kraju rozwija się mniej więcej od dekady. Ogromną rolę w tym zakresie odegrały drużyny Śląska Wrocław i Wisły Kraków, które utworzyły sekcje blind footballu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: