Przejechał przez miasto autobus
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

Przejechał przez miasto autobus

Na pierwszy rzut oka był to całkiem zwykły autobus bielskiego MZK. A jednak nie, gdyż jechali nim poeci, którzy na przystankach czytali pasażerom swoje utwory.Autobus wystartował o godzinie 15:45 spod dworca PKS, dojechał na pętlę w Cygańskim Lesie i wrócił na dworzec. Na każdym postoju drzwi się otwierały, w tych środkowych pojawiali się autorzy i prezentowali swoje wiersze. Ich wystąpienia wzmacniał głośnik. Niestety, "zwykli" pasażerowi nie mieli możliwości, aby wsiąść do pojazdu. 

Na starcie swoje dzieła zaprezentowali Bo Jaroszek, współorganizator festiwalu i Adam Marek. Swoje fraszki przeczytał też Jerzy Handzlik, szef Radia Bielsko. 

Jak się okazuje, był to autobus festiwalowy. Wczoraj, dzisiaj i jutro odbywa się bowiem Festiwal Poezji Stardust. Wczoraj wydarzenia koncentrowały się w Czechowicach-Dziedzicach, dzisiaj w Bielsku-Białej, a jutro przeniosą się do Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. 

Właśnie teraz, w Kubiszówce, trwają prezentacje zaproszonych gości. O 19.30 na Zamku Sułkowskich zaczyna się poetycki koncert-performance Bo Jaroszka. 

Wracając do programu, jutro w Jasienicy warsztat haiku, koncert zespołu Inne Słowa oraz trzy panele pod hasłem "Poetycki hyde park - zaprezentuj się!", do których może zgłosić się każdy i zaprezentować swoją twórczość. Wystarczy przyjść i się zapisać, do czego Bo Jaroszek zachęca szczególnie młodych. Posłuchaj

Jeszcze jedna ważna rzecz. Jutro spod dworca PKP startuje bus, który zawiezie was do GOK w Jasienicy, a po skończonej imprezie odwiezie z powrotem. Bus odjeżdża o 10:15. 

- Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny - lub szybki - podkreśla Bo Jaroszek. Obok niego festiwal organizuje Lucyna Brzozowska. Organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział Bielsko-Biała.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: