PiS odkrył karty
Fot. Beata Stekla
Beata SteklaBeata Stekla

PiS odkrył karty

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało dzisiaj o swoim kandydacie na prezydenta Bielska-Białej. Kto zatem?Otóż kandydatem na prezydenta Bielska-Białej z ramienia PiS-u jest Konrad Łoś, mieszkaniec Wapienicy, prawnik oraz miejski radny.

- Decyzję taką podjąłem po wielu rozmowach i konsultacjach z mieszkańcami, którzy mnie do tego zachęcali. Utrzymuję z nimi stałą więź, każda ich sprawa jest dla mnie ważna. Przykładem tego są interpelacje, które w ich imieniu składam jako radny - mówił. Posłuchaj

Kandydat pytany o to, co zmieniłby jako prezydent wymienia dwie kwestie: lepsze wykorzystanie potencjału Bielska-Białej związanego z położeniem oraz zwiększenie aktywnego udziału mieszkańców w zarządzaniu miastem. Posłuchaj

Listę kandydatów do Rady Miejskiej Konrad Łoś zamierza ogłosić w najbliższym czasie, podobnie jak założenia swojego programu. Najpewniej stanie się to w przyszłym tygodniu. 

Lokalny PiS ogłosił także listę swoich kandydatów do sejmiku śląskiego. Otwiera ją Jan Chrząszcz, bielszczanin, do zeszłego roku pierwszy wicewojewoda śląski. Pozostałe nazwiska to: Jan Kawulok, Stanisław Baczyński, Ewa Żak, Ireneusz Furczyk, Maria Cieślar, Urszula Rukasz, Małgorzata Pindel i Agnieszka Biegun. 

W sejmiku PiS chce zawalczyć o - co najmniej - utrzymanie czterech mandatów. 


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: