Ogniska zakażeń w dwóch DPS-ach AKTUALIZACJA
fot.:pixabay.com
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Ogniska zakażeń w dwóch DPS-ach AKTUALIZACJA

Mamy 8536 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało ministerstwo zdrowia. W naszym regionie największe nowe ogniska zakażeń stwierdzono w domach pomocy społecznej.Najwięcej nowych chorych na Covid-19 jest w województwach: mazowieckim, śląskim i małopolskim. W całym kraju zmarło 49 osób.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach poinformowała o śmierci 6 osób. Wśród nich jest 82-letnia bielszczanka, która leczyła się w szpitalu w Bielsku-Białej. 
 
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie podała, że 38 nowych zakażeń stwierdzono w gminie Goleszów. Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, większość z nich to mieszkańcy i opiekunowie domu pomocy społecznej w Dzięgielowie. 
 
Z kolei 50 osób zakażonych w gminie Milówka, o których sanepid w Żywcu poinformował we wczorajszym raporcie, to w większości pensjonariusze domu pomocy społecznej w Kamesznicy. Placówkę prowadzą siostry zakonne. Na ile jest to możliwe, ośrodkowi pomaga gminny samorząd.
- Zaraz kiedy wybuchła pandemia, siostry otrzymały od nas płyny do dezynfekcji, maseczki i rękawice. Jesteśmy w stałym kontakcie z powiatowym i wojewódzkim centrum zarządzania kryzysowego, które z magazynu w Tychach przekazało do DPS-u wszystko co było potrzebne, między innymi kombinezony, gogle i przyłbice – mówi wójt Milówki Robert Piętka. 

AKTUALIZACJA

Powierdziły się informacje, że zakażeni koronawirusem w gminie Goleszów są pensjonariusze oraz pracownicy Ewangelickiego Domu Opieki Społecznej "Emaus" w Dzięgielowie. 


Zobacz inne wiadomości tego autora: