Największe branżowe wydarzenie na południu kraju
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Największe branżowe wydarzenie na południu kraju

Bielsko-Biała: od dzisiaj możecie odwiedzać stoiska targów budowlanych i technik grzewczych.W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej swoje stoiska ma ponad 200 firm, reprezentujących pół tysiąca producentów i dystrybutorów. Przychodząc na targi znajdziecie tam rozwiązania w zakresie: pomp ciepła, fotowoltaiki, czy inteligentnego zarządzania energią.

- Na targach można skorzystać z atrakcyjnego programu wydarzeń towarzyszących. Seminarium "dom ciepły i przyjazny", dla budujących lub planujących budowę, odbędzie się w sobotę o godz. 12.00. Będą też dostępne bezpłatne konsultacje inżynierów Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, które dotyczą aktualnych procedur budowlanych a także udzielona zostanie profesjonalna pomoc we właściwym dobrze materiałów i technologii budowlanych - mówi Barbara Kropka z biura i promocji wystaw "Astra", które jest organizatorem targów. 

- Targi są pewnego rodzaju fotografią, odzwierciedleniem tego co dzieje się w branży. W związku z tym targi pokazują tę dynamikę innowacyjności, rozwiązań technologicznych, które w tej branży mają miejsce. Przykład z kafelkami, które były produkowane niedaleko, w Jasienicy. Gdzie zakład przestał istnieć, pomimo że był kiedyś najnowocześniejszym zakładem, bo nie sprostał konkurencji - mówił nam tuż po oficjalnym otwarciu targów Tadeusz Donocik, honorowy prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.POSŁUCHAJ.

W piątek i sobotę stoiska w ramach targów budownictwa czynne będą w godz. 10.00 - 18.00, w niedzielę do godz. 16.00.


Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: