Miejsce przejdzie metamorfozę
fot.: UG Goleszów
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Miejsce przejdzie metamorfozę

Kolejny, nowoczesny plac zabaw powstanie w gminie Goleszów.Podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego, radni wojewódzcy zdecydowali o podziale środków na realizację zadań wybranych w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Wśród dofinansowanych zadań znalazł się projekt budowy placu zabaw w Goleszowie Równi, na który gmina otrzymała w sumie 120 tys. zł. 
 
- Informacja na temat otrzymanego wsparcia dotarła do nas jeszcze przed świętami, co można było odebrać jako wielkanocny prezent dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy w efekcie otrzymanego dofinansowania zyskają nowoczesną i bezpieczną przestrzeń do zabawy i aktywnego wypoczynku – komentuje Sylwia Cieślar, wójt Goleszowa. 
 
Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowego przedszkola. Zgodnie z planem, nowy plac zabaw wyposażony będzie m. in. w huśtawki, karuzelę, równoważnię, bujaki oraz zestaw zabawowy. 
W ramach inwestycji, ustawione zostaną ławeczki, stojak na rowery, a także kosze na śmieci. Projekt obejmuje również wykonanie bezpiecznej nawierzchni oraz ogrodzenia, jak również likwidację barier architektonicznych. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: