Kura znosząca złote jaja?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kura znosząca złote jaja?

Ponad 60 mln zł wpłynęło, przez ostatnie 7 lat, do budżetu gminy Jasienicy ze sprzedaży gruntów w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej. Tylko w ubiegłym roku było to ponad 18 mln zł. W ostatnich miesiącach był jednak pewien zastój w sprzedaży – przyznaje wójt Jasienicy Janusz Pierzyna. Tym bardziej cieszy samorządowca zainteresowanie jakim ostatnio cieszą się działki w strefie.
 
Jeden z inwestorów chce kupić 7,5 hektara, kolejny 5 hektarów gruntów. Jest również zainteresowany działką o powierzchni 1 hektara. Janusz Pierzyna nie chce jednak zdradzać jaką branżę reprezentują owi inwestorzy. Posłuchaj Ich zainteresowaniu się jednak nie dziwi.
 
- Nasza strefa jest uzbrojona i mało jest takich gruntów w regionie, tutaj, w byłym woj. bielskim, które byłyby tak uzbrojone. Mamy osobno kanalizację deszczową i sanitarną. Mamy teletechniki, mamy gaz, mamy energię, mamy chodniki, dostosowane drogi pod komunikację publiczną… Jeśli ktoś ma lepszy teren to gratuluję, ale obawiam się, że nie – konkluduje wójt. Posłuchaj 
 
Dla gminy Jasienicka Niskoemisyjna Strefa Ekonomiczna to kura znosząca złote jajka.
- Kupiliśmy tam metr za 1 złoty 83 groszy, a po uzbrojeniu terenu i jego przekwalifikowaniu sprzedajemy za 200 złotych + VAT – wylicza Janusz Pierzyna.
Dzięki wpływom ze sprzedaży gruntów w strefie ekonomicznej, samorząd może sobie pozwolić na ważne dla mieszkańców inwestycje.  

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: