Kto zniszczył (nowe) wiaty? Sprawę zgłoszono policji
fot. UG w Porąbce/Facebook
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Kto zniszczył (nowe) wiaty? Sprawę zgłoszono policji

Niszczone były już kosze na śmieci, lampy, domki na owady, znaki drogowe i tablice edukacyjne. Teraz wandale zniszczyli dwie nowe wiaty przystankowe stojące w Czańcu.Straty oszacowano na 3 tys. złotych, więc sprawca - lub sprawcy - będą rozliczani z popełnienia przestępstwa. Wójt gminy Porąbka potwiedził nam, że sprawa została zgłoszona policji. Paweł Zemanek apeluje także o pomoc w namierzeniu wandala (-li).

- Po raz kolejny już w Czańcu zostały zniszczone dwie wiaty, trzeba podkreślić, że to są nowe wiaty. Zostały rozbite szyby hartowane. Po raz kolejny będziemy musieli to naprawić, będziemy chcieli ścigać tych sprawców. Sprawa została zgłoszona policji [...]. Jeśli ktokolwiek widział [moment nieszczenia wiat - red.] lub ma informacje na ten temat, to chcielibyśmy, żeby się z nami tą wiedzą podzielił. Bo to są nasze wspólne pieniądze, to są pieniądze mieszkańców, i zostaną po raz kolejny wydane - tam gdzie nie powinny, bo tak jak mówię, te wiaty były nowe - komentował dla nas Paweł Zemanek, wójt gminy Porąbka. 

Informacje, które pomogą w ustaleniu tożsamości wandali, można przekazywać do urzędu gminy w Porąbce lub do komendy policji w Kobiernicach. Posłuchaj.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: