Kilkadziesiąt mandatów w jedno popołudnie?Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Kilkadziesiąt mandatów w jedno popołudnie?

Na spacer po koronie zapory w Wapienicy zaprosiła mieszkańców bielska spółka Aqua. Piękna pogoda i urokliwy zakątek miasta przyciągnęły tłumy. Niestety, wycieczka nie dla wszystkich zakończyła się szczęśliwie.Zainteresowanie zwiedzaniem zapory było tak wielkie, że dla wszystkich chętnych zabrakło miejsc parkingowych. W efekcie, około 80 kierowców zostawiło swoje auta przy ul. Smoczej.

To nie spodobało się mieszkańcom, którzy poprosili o interwencję policję. Mundurowi zostawili za wycieraczkami aut wezwania do stawienia się w komisariacie. Tam kierowcy dostają 100 zł mandatu i 1 punkt karny.
Powód? Nieprawidłowe parkowanie. W strefie zamieszkania można parkować tylko w wyznaczonych do tego miejscach - informuje rzeczniczka bielskiej policji Elwira Jurasz. Jak dodaje, do godz. 15.30 mandaty dostało 5 osób. 

Czuję wielki niesmak - mówi nam jedna z ukaranych mandatem słuchaczek Radia Bielsko. Podkreśla jednak, że żal ma nie do policjantów, a do organizatora wydarzenia w związku z brakiem miejsc parkingowych oraz do mieszkańców...
Posłuchajfot.: Waszym Okiem - Radio Bielsko

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: