Jutro rolnicze protesty, mogą być utrudnienia [AKTUALIZACJA]
Fot. archiwum
Beata SteklaBeata Stekla

Jutro rolnicze protesty, mogą być utrudnienia [AKTUALIZACJA]

Na trasie przejazdu rolników mogą pojawić się zatory. Protestujący wyruszą około 11.00. Którędy pojadą?Informację o możliwych utrudnienia podaje Komunikacja Beskidzka, dodając, że może to wpłynąć na kursowanie jej autobusów. Krótko mówiąc o chodzi o opóźnienia. 

Którędy rolnicy będą jechać? Trasa ich przejazdu to droga krajowa nr 1 między Czechowicami-Dziedzicami a Bielskiem-Białą. Potem ulice Warszawska, Piastowska, aleja Andersa, Bora-Komorowskiego, Żywiecka, Krakowska w Bielsku-Białej. Następnie pojadą drogą krajową nr 52 przez Kozy, Kobiernice, Bujaków i Czaniec - do ronda. 

Bielska policja dodaje, że uczestnicy protestu wyruszą spod sklepu rolniczego przy ulicy Legionów 20 w Czechowicach-Dziedzicach i stamtąd ruszą w kierunku DK1. W akcji ma wziąć udział około 100 pojazdów. 

Rolnicy wyrażają w ten sposób swój sprzeciw wobec decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego importu produktów rolnych z Ukrainy. 

Aktualizacja:

Rolnicy będą protestować także po czeskiej stronie granicy - w Czeskim Cieszynie. 

Komunikat cieszyńskiej policji:

Planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć około godziny 10:00. O tej porze wstępnie również jest planowane zamknięcie przejazdu wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Rolników z Czech będą wspierać polscy rolnicy. Zwracamy uwagę na godzinę rozpoczęcia, jak i zakończenia protestu, które mogą ulec zmianie!

Do zakończenia protestu, który wstępnie ma potrwać do godziny 13 (godzina może ulec zmianie), samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy. W związku z tym apelujemy o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych, w tym skorzystanie z najbliższego w Gorzyczkach.

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole policji wspierane przez pracowników GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działać na drodze wojewódzkiej DW 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu. 

Kierującym samochodami ciężarowymi przypominamy o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 t. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w:
- Cieszynie przy ul. Zamkowej (droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
- na moście przy ul. 3-go Maja,
- Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych.Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: