Filip startuje w mistrzostwach świata w USA
Fot. fb/Filip Szałaj
Robert FraśRobert Fraś

Filip startuje w mistrzostwach świata w USA

Filip Szałaj, 16-letni mieszkaniec Wilkowic, obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie startuje w Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym.
Jego przygoda ze sportem zaczęła się stosunkowo niedawno, bo dopiero w ósmej klasie szkoły podstawowej. Wcześniej Filip nie miał żadnego kontaktu ze sportem. Jednak jego koledzy zaczęli chodzić na siłownię, a Filip postanowił do nich dołączyć. Szybko odkrył, że ma talent i zapał do ćwiczeń. Po kilku miesiącach treningów na siłowni jego siła znacznie wzrosła, co skłoniło go do myśli o startach w zawodach. Rodzice Filipa wsparli jego pasję i zapisali go na treningi z doświadczonym trenerem, Stanisławem Mirochą z klubu Aqua Fitness w Bielsku-Białej. Filip rozpoczął swoją oficjalną przygodę z trójbojem siłowym. Ta dyscyplina składa się z przysiadu ze sztangą, wyciskania leżąc oraz martwego ciągu. Filip ma imponujące wyniki: w przysiadzie osiągnął 250 kg, w wyciskaniu leżąc 170 kg, a w martwym ciągu 225 kg, co daje łącznie 640 kg. Niedawno, na Mistrzostwach Europy w Luksemburgu, zdobył brązowe medale we wszystkich kategoriach, zarówno za poszczególne boje, jak i za „total”.
Obecnie Filip jest w kadrze Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Startuje w zawodach w Austin, na uniwersytecie w Teksasie, gdzie rywalizuje z najlepszymi zawodnikami z całego świata w kategorii do 18 lat. Start Filipa zaplanowano na czwartek o godzinie 16:00 czasu lokalnego (23:00 czasu polskiego). - Jestem dobrze przygotowany i zamierzam dać z siebie wszystko - zapowiada młody zawodnik. Posłuchaj
Trzymamy kciuki za Filipa. W piątek poinformujemy Was o jego wyniku.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: