Element świąteczny, który tworzy atmosferę
fot. archiwum
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Element świąteczny, który tworzy atmosferę

Końcówka listopada, powoli będziemy wchodzić w klimat świąteczny. Dokładnie za tydzień, w mikołajki, w Bielsku-Białej uroczyste rozświetlenie choinki.Jak w latach poprzednich na Pl. Chrobrego w Bielsku-Białej stanie ogromna choinka. Jej oficjalne rozświetlenie 6 grudnia o godz. 18.00. Będzie to ta sama choinka, którą mogliśmy oglądać przed rokiem, a także w 2021. Ma 16 metrów wysokości. 

Miasto zostanie też świątecznie przystrojone, ale to będzie kolejny rok z cięciami kosztów w tym zakresie. Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej szacuje, że będzie to 1/3 świetlnych ozdób w stosunku do tego, co mogliśmy oglądać przed kilkoma laty. Powodem cięcia budżetu na wystrój jest konieczność oszczędności. POSŁUCHAJ

- Oczywiście różne są głosy, że: "o, wyłączacie światło w nocy, a tutaj świecicie" [...]. Każdy z nas, tak naprawdę, na święta Bożego Narodzenia przystraja swoje domy i też świecimy - choinki w domach i na zewnątrz ogrody przyozdabiamy. I też nas to kosztuje; bo trzeba kupić te elementy i też trzeba później zapłacić za energię elektryczną. A miasto to też nasz dom, więc uważamy, ze ten element świąteczny powinien się pojawić w przestrzeni miejskiej. Tworzy to też pewną atmosferę - komentuje Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej. 

Już totalnie w świąteczny klimat bielszczan wprowadzą - Święta na Starówce. W tym roku w weekend 15-17 grudnia. Jako pierwsi informowaliśmy, że gwiazdą tegorocznego cyklu świątecznego będzie Kayah (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: