Budowa ruszy w tym roku. "Przyspieszyliśmy mocno tempo"
fot. Studio Filmów Rysunkowych
Joanna WieczorekJoanna Wieczorek

Budowa ruszy w tym roku. "Przyspieszyliśmy mocno tempo"

Jeszcze w tym kwartale mają być znani wykonawcy poszczególnych etapów budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji. Kiedy wbicie pierwszej łopaty? Realne jest, że będzie to w trakcie tegorocznych wakacji. Pierwsze grupy odwiedzą Centrum 2 lata później.Jeszcze w tym kwartale będzie wiadomo jaka firma - lub firmy - wybudują w Bielsku-Białej Interaktywne Centrum Bajki i Animacji. Centrum łączące w sobie elementy interaktywnego muzeum i parku rozrywki ma być gotowe w 2023 roku. Tworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały kultowe animowane seriale z Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem w roli głównej.

- Skupimy się bardzo mocno na technologii 3D, która - można powiedzieć - będzie w każdym kącie naszego Centrum, ale w nawiązaniu do takiej koncepcji Disneylandu, gdzie zwiedzający nasze Centrum będą mogli aktywnie uczestniczyć w poznawaniu tego wszystkiego co tworzymy, jak tworzymy. Uczestniczyć w całym procesie tworzenia produkcji - opowiadał p.o. dyrektora SFR-u Tomasz Małodobry, który na naszej antenie zdradził, że wejście do interaktywnego Centrum odbywać się będzie przez zabytkową willę Rotha. Posłuchaj.

Budowa ICBiA wyliczona została na 32 mln złotych, 15 mln pochodzić będzie z funduszy norweskich. Wkład miasta to przekazanie terenu bielskiej wytwórni (w sąsiedztwie SFR-u) oraz wsparcie finansowe na poziomie 2 mln złotych (list intencyjny z kwietnia 2019 roku). 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1



Zobacz inne wiadomości tego autora: