Biskup konsekrował trzy dziewice
Diecezja Bielsko-Zywiecka/ks. Piotr Bączek
Beata SteklaBeata Stekla

Biskup konsekrował trzy dziewice

W żywieckiej konkatedrze odbył się szósty w historii diecezji bielsko-żywieckiej obrzęd konsekracji dziewic.Dziewice konsekrowane 8 grudnia w konkatedrze to Agnieszka Bieniek z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Milówce, Kamila Falińska z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w bielskiej Wapienicy i Aneta Kaczmarek z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej. 

Uroczystości przewodniczył biskup Piotr Greger. Kobiety przyjęły z jego rąk obrączkę, symbol zaślubin z Chrystusem oraz brewiarz oznaczający narzędzie osobistego uświęcenia przez modlitwę.

Po raz pierwszy w diecezji bielsko-żywieckiej konsekracja dziewicy odbyła się 8 kwietnia 2013 roku. Do tej pory konsekrowanymi dziewicami zostało 15 kobiet z jej terenu.
- Dziewice konsekrowane pozbawione są poczucia bezpieczeństwa materialnego i duchowego, jakie daje zgromadzenie zakonne. Same pracują na swoje utrzymanie i same dbają o wygospodarowanie czasu na modlitwę, eucharystię i rozwój duchowy - czytamy na stronie diecezji.


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: