Bieganie dla każdego!
Agnieszka WykrętAgnieszka Wykręt

Bieganie dla każdego!

Ten sport zyskał w ostatnich latach wielu zwolenników. Bielszczanie również chętnie biegają, to widać nie tylko na terenach rekreacyjnych miasta. Jak robić to prawidłowo, od czego zacząć? O to zapytaliśmy biegacza górskiego z blisko 20 - letnim doświadczeniem - Tomasza Klisza z Bielska-Białej.
-Po pierwsze należy zaczynać bardzo spokojnie i sukcesywnie zwiększać kilometraż, nie dawać z siebie wszystkiego. Powinno się zaczynać od 2 - 3 treningów tygodniowo. Nie biegać od razu - lepiej uprawiać tzw. marszobieg. Należy pamiętać o odpowiednim ubiorze i obuwiu. Jeżeli biegamy po górach należy wybierać buty trail'owe, które mają dobrą przyczepność, biegając po asfalcie wybierajmy obuwie z dobrą amortyzacją. O czym jeszcze trzeba pamiętać? - O prawidłowym nawodnieniu organizmu! Jeżeli w czasie treningu poczujemy, że chce nam się pić - to już jest za późno, już organizm się odwodnił. Pamiętajmy, że jeden procent odwodnienia organizmu przekłada się na 10 procent siły fizycznej - wyjaśnia biegacz.
Również takich ciekawostek można dowiedzieć się biorąc udział w projekcie o nazwie Hit The Trail. W jego ramach każdy może skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej opieki trenerskiej. Więcej szczegółów na hitthetrail.pl.


foto: www.hitthetrail.pl

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: