24 godziny programowania. Bez przerwy
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

24 godziny programowania. Bez przerwy

Równo dobę trwał Hackathon, który zamknął tegoroczny festiwal BBDays4.IT.24-godzinny maraton programowania zakończył festiwal BBDays4.IT. Tematy tegorocznego Hackathon były dwa. - Pierwszy temat to jest [stworzenie] platforma do monitorowania stażu dla uczniów i studentów, gdzie firmy będą podawały informacje na temat tego jakie praktyki organizują, jaki staż. Kto robi, gdzie to robi, jakie są wymagania. Drugi temat [...] to jest stworzenie aplikacji do monitorowania ruchu na [rowerowych] trasach enduro. Do umawiania się na wspólne wyjazdy, do szkolenia się, czyli budowanie takiej społeczności wokół tej świetnej dyscypliny - objaśniał nam Dariusz Wylon z komitetu organizacyjnego BBDays4.IT. Temat związany ze stworzeniem aplikacji dla fanów enduro nawiązywał do nowości w ramach tej edycji festiwalu - Mistrzostw IT Enduro. 

Drugi ze wspomnianych tematów wybrała m.in. grupa młodych programistów z Cieszyna, w składzie: Ania, Kamil, Nikodem i Mateusz. POSŁUCHAJ.

Wyniki Hackathonu będą dziś po godz. 17.00. Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Zwycięski team otrzyma 8 tys. złotych.

Tegoroczna edycja BBDays4.IT, to była 5. odsłona branżowego festiwalu.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: