Listeners:
Top listeners:
play_arrow
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
play_arrow
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
play_arrow
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
play_arrow
Radio MEGA Mega Przeboje!
play_arrow
Radio NUTA Same dobre nuty!
24 maja na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się impreza plenerowa „Razem dla Nikosia”. Wydarzenie organizują Julia Czernek z Bestwiny oraz Patrycja Rąba-Gorzyczko, pochodząca z Janowic. Celem akcji jest pomoc 14-miesięcznemu Nikosiowi z Czechowic-Dziedzic.
Chłopiec choruje na neuroblastomę czwartego stopnia. Jak przekazują organizatorki, doszło do wznowy choroby z przerzutami, a rodzice potrzebują dużej kwoty na lek stosowany przeciw wznowie.
„Chłopczyk bardzo potrzebuje pomocy, ma tylko 14 miesięcy, ma ciężką chorobę neuroblastomę czwartego stopnia. Niestety, jest to wznowa z przerzutami, więc rodzice potrzebują ogromnej sumy pieniędzy na lek, który podaje się przeciw wznowie tej choroby” – mówi Patrycja.
play_arrow
Wielka akcja dla 14-miesięcznego Nikosia. W Kaniowie będą zbierać pieniądze na leczenie Izabela Janoszek
W programie wydarzenia zaplanowano między innymi maraton zumby, który poprowadzi Patrycja Rąba-Gorzyczko. Do Kaniowa mają przyjechać także motocykliści. Będzie również kiermasz ciast oraz wyprzedaż garażowa.
Dochód z wydarzenia zostanie przekazany rodzinie Nikosia. Organizację akcji wspierają także gmina Bestwina i lokalna społeczność.
Organizatorki zachęcają mieszkańców do przekazywania przedmiotów na wyprzedaż garażową. Mogą to być rzeczy w dobrym stanie, którym można nadać drugie życie.
„Jeżeli ludzie mają w domach rzeczy, którym chcieliby nadać drugie życie, muszą to być oczywiście rzeczy, które nadają się do tego, żeby je przekazać dalej, to my wszystkie takie rzeczy kolekcjonujemy. My jeździmy, odbieramy te rzeczy od ludzi” – wyjaśnia Patrycja.
play_arrow
Wielka akcja dla 14-miesięcznego Nikosia. W Kaniowie będą zbierać pieniądze na leczenie Izabela Janoszek
Jak dodaje, na wyprzedaż można przekazywać między innymi zabawki, pluszaki, książki, płyty czy małe meble. Cały dochód trafi bezpośrednio do Nikodema.
„Wszystkie pieniądze, które trafią do nas z wyprzedaży garażowej, oczywiście trafią bezpośrednio do Nikodema” – podkreśla organizatorka.
Z organizatorkami wyprzedaży garażowej można kontaktować się przez Facebooka, poprzez wydarzenie „Razem dla Nikosia”. Można też dzwonić. Kontakt telefoniczny: Julia Czernek – 537 114 536, Patrycja Rąba-Gorzyczko – 668 461 282.


Najlepsze pasmo towarzyszące na Podbeskidziu! Konkursy, akcje radiowe, rozmowy i oczywiście - starannie wyselekcjonowane przeboje non-stop!
close
Copyright Radio BIELSKO