Listeners:
Top listeners:
Radio BIELSKO Przeboje non-stop
Radio EXPRESS FM Prawdziwa Lokalna Stacja
Radio DISCO Zawsze w rytmie!
Radio MEGA Mega Przeboje!
Radio NUTA Same dobre nuty!
Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła dziś śledztwo ws. śmierci wójta Jaworza – Radosława Ostałkiewicza. Jak dowiedzieliśmy się od rzeczniczki prokuratury, śledztwo prowadzone będzie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.
Wczoraj informowaliśmy o śmierci wójta Jaworza. Włoskie media przekazały ustalenia policji w Cagliari, z których wynika, że Radosław Ostałkiewicz wypadł z okna hotelu, w nocy z poniedziałku na wtorek (pisaliśmy o tym TUTAJ). Postępowanie w tej sprawie prowadzą włoscy śledczy. Dziś śledztwo wszczęła także prokuratura w Bielsku-Białej, prowadzone będzie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 k.k.).
Do zdarzenia doszło poza granicami Polski, dlatego prokurator wystąpi z Europejskim Nakazem Dochodzeniowym o udostępnienie materiałów zgromadzonych przez stronę włoską, w ramach prowadzonego tam postępowania. Śledczy we Włoszech przesłuchują świadków, przesłuchania odbędą się także w Polsce. Na teraz nie jest przewidywany wyjazd polskich prokuratorów do Włoch.
Radosław Ostałkiewicz zginął na Sardynii w trakcie wyjazdu służbowego, była to wizyta studyjna w ramach Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Bielska". Wizyta studyjna była planowana od 8 do 12 maja. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w piątek uczestnicy wyjazdu mają planowano powrócić do kraju.
Napisane przez: Joanna Wieczorek-Tyc
Codziennie od poniedziałku do piątku od 5:30 do 10.
closeCopyright Radio BIELSKO