Zwykła kontrola z finałem w więzieniu
Paweł ChudeckiPaweł Chudecki

Zwykła kontrola z finałem w więzieniu

52-letni mieszkaniec Żywiecczyzny kierował samochodem osobowym mimo decyzji o cofnięciu uprawnień. A to był dopiero początek jego problemów.
Mężczyzna został poddany badaniu trzeźwości. W wydychanym powietrzu mial 0.13 promila alkoholu, a więc wartość dozwoloną w polskim prawie, nie posiadał jednak uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalili policjanci, mężczyzna to alkoholowy recydywista. Kilka lat temu stracił swoje uprawnienia właśnie za prowadzenie samochodu po alkoholu. W tym czasie nie tylko nie odnowił swoich uprawnień, ale niejednokrotnie wsiadał za kierownicę co kończyło się zatrzymywaniem przez stróżów prawa. Finalnie mężczyzna stracił uprawnienia a Sąd Rejonowy w Żywcu wydał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na kolejne kilka lat. Jednak i to nie powstrzymało mężczyzny do ponownego zajęcia miejsca za kierownicą samochodu.
W toku dalszej kontroli funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej celem odbycia kary blisko 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe! Mężczyzna trafił do policyjnej celi a następnie do Zakładu Karnego gdzie odbędzie swoją karę.  Za kierowanie pojazdem na aktywnym zakazie grozi mu kolejne 5 lat pozbawienia wolności.
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: