Zielony plac zamiast betonowej patelni?
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Zielony plac zamiast betonowej patelni?

Bielsko-Biała: "odbetonowanie" pl. Chrobrego jest w planach, a realizacja bardzo realna.
Drzewa i krzewy na pl. Chrobrego w Bielsku-Białej? Tak, to całkiem realne. Jeśli wniosek gminy o dofinansowanie pozytywnie przejdzie weryfikację, to w przyszłym roku realizowane będzie zazielenianie placu. To w ramach zintegrowanego programu Life pod nazwą "Śląskie Przywracamy błękit. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla woj. śląskiego"
 
- Działania w tym programie polegają głównie na wprowadzeniu zieleni; drzew, krzewów. Wzbogacenie terenu w elementy infrastruktury: ławki, stoliki, zadaszenia, ścieżki. Tak, aby było jak najmniej "betonozy" - mówił na naszej antenie Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej.
 
Wniosek, który teraz jest na końcowym etapie weryfikacji formalnej przewiduje, że miasto na zazielenienie pl. Chrobrego otrzyma blisko pół miliona euro, bez konieczności zapewnienia wkładu własnego.
 
- Planujemy, że dokumentacja projektowa powstanie w tym roku. Będziemy się wspierać specjalistami ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego, ale również będziemy konsultować te projekty z mieszkańcami - dodał wiceprezydent. POSŁUCHAJ.
 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: