Zderzaka w PSZOK-u nie przyjmą
fot. ilustracyjne
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Zderzaka w PSZOK-u nie przyjmą

Mamy poradę nie tylko dla mieszkańców Bielska-Białej.Skontaktował się z nami słuchacz, który chce pozbyć się uszkodzonego zderzaka samochodowego. Bielszczanin odwiedził PSZOK przy ul. Krakowskiej i przy ul. Straconki. W obu punktach usłyszał, że tam zderzaka nie może zostawić. Mam go wyrzucić do lasu? - pyta retorycznie nasz słuchacz i prosi, by zająć się tą kwestią.

W Wydziale Gospodarki Odpadami w urzędzie w Bielsku-Białej usłyszeliśmy, że pracownicy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych słusznie postąpili odmawiając przyjęcia zderzaka. Zgodnie z polskim prawem części samochodowe nie są odpadem komunalnym, dlatego w PSZOK-u nie możemy ich zostawić. Wyjątek stanowią opony.

Części samochodowe można utylizować w prywatnym punkcie (lista urzędu marszałkowskiego TUTAJ). Trzeba jednak mieć na uwadze, że to płatna usługa.

Do katalogu "odpadów problemowych" należą m.in. przeterminowane leki, które można oddać w PSZOK-u lub wrzucić do specjalnych konfiskatorów, które znajdują się w części aptek.

Listę firm, odbierających odpady, które nie mogą być przyjęte do PSZOK, znaleźć można na stronie czystemiasto.bielsko-biala.pl (odnośnik TUTAJ).


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: