Zakażeni w przedszkolach?
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Zakażeni w przedszkolach?

Nadal najwięcej osób zakażonych koronawirusem jest w woj. śląskim. Mimo to, już w większości gmin w naszym regionie zostały otwarte przedszkola.Czy jesteś za ponownym otwarciem przedszkoli w Ustroniu? Pytają mieszkańców samorządowcy. TAK lub NIE można odpowiedzieć w ankiecie zamieszczonej na stronie internetowej miasta. Ze względu na sytuację epidemiczną władze Ustronia, do tej pory, nie zdecydowały się na otwarcie placówek.
Podobnie sytuacja wygląda w Strumieniu. Z kolei w sąsiedniej gminie Chybie przedszkola są uruchamiane stopniowo. W tym tygodniu otwarto placówki w Mnichu i Zaborzu.

Od prawie 2 tygodni maluchy mogą liczyć na opiekę w Skoczowie. Pojawiły się jednak niepokojące plotki. Jeden z przedszkolaków miał okazać się chory na Covid-19. Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko uspokaja. Dziecko miało wysoką tempraturę, ale to było klasyczne przeziębienie - wyjaśnia samorządowiec. Posłuchaj
We wszystkich przedszkolach w gminie Skoczów pojawia się dziennie około 50 dzieci. To średnio zaledwie 5 przedszkolaków na jedną placówkę. Zdecydowana większość rodziców zdecydowała o pozostawieniu dzieci w domach.

Z kolei wśród mieszkańców gminy Czechowicach-Dziedzice pojawiły się informacje o zakażonym pracowniku przedszkola w Zabrzegu. Informacje te dementuje jednak zarządzający oświatą w gminie Mirosław Olek. PosłuchajJak mówi dyrektor Zarządu Obsługi Placówek Oświatowych, kontakt z osobą chorą na Covid-19 mogła mieć jedna z pracownic szkoły podstawowej w Zabrzegu, dlatego profilaktycznie poddała się kwarantannie.
Szkoła w Zabrzegu nie prowadzi zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla klas I-III.

Dodajmy, że w żadnej z powyższych gmin nie przeprowadzono badań pracowników placówek oświatowych na obecność koronawirusa. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1

Nagranie 2Zobacz inne wiadomości tego autora: