"Wielki Brat" nie patrzy
fot. Paweł Sowa/Wydział prasowy UM w B-B
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

"Wielki Brat" nie patrzy

Słuchacze z Bielska-Białej pytają nas: dlaczego nie można już śledzić rejestracji obrazu z kamerki zamontowanej przy pl. Chrobrego?Link do serwisu tymczasowo niedostępny. To komunikat, który znajdziemy na stronie urzędu miasta w Bielsku-Białej chcąc podejrzeć obraz z kamerki z pl. Chrobrego. Sytuacja trwa już jakiś czas. Wy dzwonicie do naszej redakcji i pytacie: dlaczego tak jest? My takie pytanie zadaliśmy zastępcy prezydenta miasta.

- Odpowiedź jest kuriozalna, bo [kamerka] jest zepsuta. Jeżeli podrążymy temat dalej, to problem jest w tym, że ta kamera jest własnością osoby prywatnej. Firma prywatna, całkowicie nie związana z ratuszem, zainwestowała w taką instalację. My tylko mieliśmy popisaną umowę w zakresie umieszczania obrazu z tej kamery na naszej stronie - mówił na naszej antenie wiceprezydent Piotr Kucia

Urzędnicy ratusza mają problem z komunikacją ze wspomnianą firmą, stąd decyzja o montażu kamer poprzez Wydział Informatyki urzędu. Jak dodaje wiceprezydent, zamontowane zostaną 4 kamerki i będzie to na omawianym pl. Chrobrego, pl. Ratuszowym, pl. Wojska Polskiego i Rynku Starego Miasta. Planowane jest, że proces montażu urządzeń potrwa do końca marca. 
 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: