Trwają zapisy. Są przygotowani i na dwa tysiące uczestników
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Trwają zapisy. Są przygotowani i na dwa tysiące uczestników

Ruszyły zapisy bezpośrednie do 52. już Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Ta sportowo-rekreacyjna impreza za kilka dni, 24 września.To już w tę niedzielę. Jesienna edycja Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Ruszyły zapisy bezpośrednie w biurze rajdu, to przy ul. Krasińskiego 5a w Bielsku-Białej. Do piątku zapisy bezpośrednie prowadzone będą w godz. 11.00 - 17.00, w sobotę od 10.00 do 13.00. Kto nie zdąży, biuro rajdu czynne będzie także w niedzielę na Pl. Ratuszowym w Bielsku-Białej od godz. 8.00. Do czwartku jeszcze możliwe będą zapisy drogą elektroniczną (poprzez stronę Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów).

Rajd w najbliższą niedzielę. Start o 9.30 z Pl. Ratuszowego w Bielsku-Białej. Przywitanie gości rozpocznie się pół godziny wcześniej. Przed startem nastąpi finał akcji fundacji ekologicznej ARKA "Rower pomaga". 

Trasa tej edycji prowadzić będzie z Pl. Ratuszowego w Bielsku-Białej na stadion "Sprintu" w Wapienicy i droga powrotna na tereny rekreacyjne na Błoniach, tam odbędzie się finał rajdu oraz wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach. POSŁUCHAJ

- Zadbajcie o swoje rowery, żeby były bezpieczne, żeby miały odpowiednie hamulce, ogumienie. Jedźcie w odpowiednim dystansie [...], nie zajeżdżajmy sobie drogi [...]. Jeśli ktoś jedzie z małymi dziećmi to proponowałabym raczej, żeby nie "cisnął" się do przodu, bo tam zazwyczaj jest dosyć duże zagęszczenie rowerzystów, a z tyłu pozostaje większy luz i bezpieczeństwo jazdy - radzi Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów, które jest organizatorem rajdu. 

W związku z organizacją 52. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, na czas przejazdu rowerzystów, zamknięte zostaną ulice:

trasa I etapu: 9:30 do 11:00:
Plac Ratuszowy, ulice: Dmowskiego, Sempołowskiej, Dworkowa, Broniewskiego, PCK, Sempołowskiej , Partyzantów, Karpacka, Orzeszkowej, Zwardońska, Lotnicza , Droga Rowerowa dookoła lotniska, Zwardońska, Antyczna, Wapienicka, przez mostek nad rzeką Wapienica, Celtycka, Słowiańska , Handlowa, Jaworzańska, Potok, Średnia, Graniczna, Światopełka, Telimeny, Jaworzańska, wjazd na stadion lekkoatletyczny "Sprint.
 
trasa II etapu: 12:30 do 14:00:
ulice: Jaworzańska, Miętowa, Zapora,Dębowiec, Ruciana, Jeżynowa, Karpacka, Partyzantów, Leszczyńska, most im. druha Mieczysława Piekiełko, Bystrzańska, Szeroka, Czołgistów i wjazd na tereny rekreacyjne na Błoniach.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: