Trwa i trwa ta inwestycja drogowa
fot. Radio BIELSKO
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Trwa i trwa ta inwestycja drogowa

- Weszliśmy w etap prac wykończeniowych i porządkowych - tak o przebudowie ul. Łowieckiej mówi zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, Marcin Burdziński. Na tej inwestycji jest opóźnienie i to znaczne. Mieszkańcy Bielska-Białej dzwonią do nas i pytają: kiedy gotowa będzie ul. Łowiecka? Inwestycja zalicza spory poślizg. Terminy zakończenia przesuwane są od kilku miesięcy, ostatnio podawany to końcówka kwietnia. Najwięcej pracy jest przy dokończeniu budowy ronda.

- Poprzedni rok to największe problemy z gazem wysokoprężnym, ponieważ zmiana administratora sieci gazowej spowodowała konieczność powtórnych uzgodnień, bardzo czasochłonnych [...], które nowy administrator sieci sobie zażyczył - mówił Marcin Burdziński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Przebudowa ul. Łowieckiej prowadzona jest od sierpnia 2021 roku. Obejmuje blisko dwukilometrowy odcinek drogi. Elementem tej inwestycji była budowa zbiornika retencyjnego, który za zadanie będzie miał "przejęcie" wód opadowych z ul. Łowieckiej. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: