Tężnia czy objazdowe kino?
fot.: Centrum Pulmunologii w Bystrej
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Tężnia czy objazdowe kino?

90 projektów walczy o głosy, które zdecydują o rozdziale funduszy. Jeszcze przez tydzień (do 23 września) można głosować na propozycje zgłoszone do budżetu obywatelskiego województwa śląskiego.Oprócz zadań o zasięgu wojewódzkim (takich jak "Pociąg do kultury" autorstwa mieszkańca Cieszyna Michała Nowaka), głosować można na projekty, które realizowane mają być na obszarze poszczególnych podregionów. Jeden z nich obejmuje Bielsko-Białą i powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki. Jakie projekty dotyczą Podbeskidzia?

"Ruszaj w góry z harmonią w natury". To zadanie, którego celem jest uatrakcyjnienie ścieżki Trzech Harnasi, którą wyznaczono w Beskidzie Żywieckim w ramach pierwszej edycji marszałkowskiego budżetu obywatelskiego. Chodzi o instalację na ścieżce w czterech miejscach odpoczynkowych mini tężni, zamontowanie lunet w miejscach widokowych oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej, które będą zasilały punkty odpoczynkowe i punkty ładowania rowerów elektrycznych .

"PKO - Plenerowe Kino Objazdowe". To pomysł na zorganizowanie pokazów filmowych w ok. 30 miastach i miejscowościach z powiatów; bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego latem przyszłego roku.

Wśród propozycji jest również organizacja siatkarskich mistrzostw naszego regionu (w 17 kategoriach).

Z kolei Centrum Pulmunologii i Torakochirurgii w Bystrej zachęca do oddania głosu na budowę tężni solankowej przy ulicy Fałata.
- Mamy 19 hektarów, to las, łąka oraz ogrody, w których znajduje się 15 uli i inhalatorium. Taki obiekt jak tężnia bardzo dobrze wpisywałby się w krajobraz naszej placówki - przekonuje dyrektor Centrum Urszula Kuc. Posłuchaj

Informacje o wszystkich projektach walczących o głosy znajdziecie na stronie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Tutaj 
Głosy internautów zdecydują o rozdysponowaniu 10 milionów złotych.

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Zobacz inne wiadomości tego autora: