Tak pozbyto się trawy i gruzu
fot.: Fb Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach
Izabela JanoszekIzabela Janoszek

Tak pozbyto się trawy i gruzu

Na zlecenie szefa wyrzucali odpady. Trawę i gruz wyrzocono na działce przy ulicy Wierzbowej w Czechowicach-Dziedzicach.Mieszkaniec Czechowic-Dziedzic jadący ulicą Wierzbową zauważył busa zaparkowanego na jednej z miejskich działek. Z samochodu trzech mężczyzn wyrzucało z worków odpady. Świadek tego zdarzenia postanowił się zatrzymać i udokumentować sytuację. 
 
Jak się okazało, sprawcy wyrzucali odpady zielone. Zostali przez świadka zdarzenia sfotografowani. Zdjęcia trafiły do komendy straży miejskiej. Chwilę później udało się ustalić, że bus należał do jednej z czechowickich firm.
 
Mundurowi skontaktowali się z właścicielem firmy, który zgłosił się do komendy straży miejskiej. Twierdził, że ma pozwolenie właściciela terenu i jego zdaniem skoszona trawa czy gałęzie, a także gruz, nie są odpadami. 
 
Jednak później do komendy straży miejskiej zgłosili się również sprawcy zaśmiecenia terenu. Przyznali się do popełnionego wykroczenia. Przyjęli mandaty karne w wysokości po 500 złotych – informuje czechowicka straż miejska. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: