Szpital wojewódzki - szpitalem klinicznym?
fot. arch.
Joanna Wieczorek-TycJoanna Wieczorek-Tyc

Szpital wojewódzki - szpitalem klinicznym?

Bielsko-Biała: trwają rozmowy dot. zmiany organu prowadzącego szpital wojewódzki.Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej stanie się szpitalem klinicznym? Podobno trwają rozmowy w tym zakresie. Pomysł jest nowy, ale jak powiedział dzisiaj prezydent miasta, są już wstępne ustalenia urzędu marszałkowskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. To ŚUM miałby być organem prowadzącym szpital, bo teraz jest nim samorząd województwa śląskiego.

- Oczywiście, trzeba zadbać o cesję kontraktu [z NFZ]. Być może na jednej z najbliższych sesji Sejmiku [ta kwestia wejdzie pod obrady - red.], bo tutaj musi być uchwała Sejmiku [...]. Ja osobiście trzymam kciuki i apeluję do wszystkich, którzy mają na to wpływ, żeby wspomagali ten projekt, bo to kolejny ważny projekt i dla ochrony zdrowia w naszym mieście i akademickości Bielska-Białej [...] - mówił dzisiaj Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. POSŁUCHAJ.

Szpital kliniczny to placówka najwyższego poziomu referencyjnego, gdzie umożliwia się studentom naukę i prowadzenie badań. Szpital kliniczny, co pokazują przykłady z innych miast, dla pacjentów oznacza z reguły wyższy standard świadczonej opieki. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: