Służby proszą o informację, to pilne! [AKTUALIZACJA]
FB/GOPR Beskidy
Beata SteklaBeata Stekla

Służby proszą o informację, to pilne! [AKTUALIZACJA]

Dzisiaj po godzinie 14:00 na numer 112 zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Twierdziła, że zagubiła się rejonie Rysianki. Mówiła, że wyszła ze schroniska w kierunku Hali Miziowej, ale wokół panuje duża mgła i nie wie gdzie się znajduje. W trakcie przekazywania tej informacji rozłączyła się... Aktualizacja: Kobieta się odnalazła!Jej numer nie wyświetlił się dyspozytorowi (telefon bez karty, albo połączenie nastąpiło przez nadajnik słowacki). Kobieta brzmiała jak osoba bardzo przestraszona. Ruszyły poszukiwania. We wskazany rejon skierowano znaczne siły, około 60 goprowców. Poszukiwania te nadal trwają, a warunki w górach są fatalne. 

Stąd prośba do opisywanej kobiety, lub kogoś kto może mieć z nią kontakt: jeżeli wszystko skończyło się dobrze i udało ci się zejść w bezpieczne miejsce - poinformuj o tym służby! To ważne, bo akcja w górach, o tej porze i w takich warunkach także dla nich oznacza niebezpieczeństwo. 

Aktualizacja:


Komunikat o analogicznej treści zamieściło w mediach społecznościowych beskidzkie GOPR (poniżej). Podawajcie dalej. Czytamy w nim, że w akcję poszukiwawczą jest zaangażowanych ponad 60. ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR, Komisariat Policji w Jeleśni, PSP Żywiec oraz OSP Sopotnia Mała. Po stronie słowackiej kobiety szukają ratownicy z Horská záchranná služba.

Aktualizacja, 25.01:

Około godziny 1:40 Paweł Matuszczak z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu przekazał nam, że kobieta odnalazła się cała i zdrowa. Goprowcy dodają, że namierzyli ją policjanci, w terenie miejskim. 


Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: