Są na to pieniądze!
Fot. Gmina Kęty
Robert FraśRobert Fraś

Są na to pieniądze!

W gminie Kęty powstaną parki kieszonkowe. Są to tereny zielone usytuowane zazwyczaj między budynkami w centrach miast lub na osiedlach. Projekt zakłada powstanie czterech takich obiektów na terenie różnych dzielnic Kęt.
- Na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie prawie 8 milionów złotych. Będziemy to realizować przez najbliższe trzy lata. Liczę na to, że nowa rada na najbliższej sesji wprowadzi te pieniądze do budżetu – mówi burmistrz Kęt Marcin Śliwa. Posłuchaj
Przy Alei Dębowej w Kętach Podlesiu planowane jest stworzenie wyniesionej ścieżki spacerowej w formie drewnianego pomostu, otoczonej przez pomnikowe dęby i zwartą zabudowę mieszkaniową. W Parku Lipowym przewiduje się budowę Ogrodu Miodowego, który zastąpi istniejącą ścieżkę edukacyjną. Na terenie między Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a obwodnicą miasta planowany jest Tajemniczy Ogród, z pomostami zawieszonymi w koronach drzew oraz kameralnymi miejscami wypoczynku. W Bielanach przy budynku szkoły podstawowej ma powstać Ogród Edukacji Ekologicznej. Całkowita powierzchnia, która ulegnie przekształceniu w ramach projektu, wyniesie 2,5 ha. 

Posłuchaj audycji:

Nagranie 1Wiadomości Radia BIELSKO są dostępne w Google News - obserwuj nas!

Zobacz inne wiadomości tego autora: